Aj známe páry potvrdzujú, že láske na veku nezáleží. Je starší partner výhodou?

04.01.2016 13:37 Preženu.sk Láska a sex

Aj známe páry potvrdzujú, že láske na veku nezáleží. Je starší partner výhodou?

Keď sa žena zamiluje do výrazne staršieho muža, nevidí v tom žiaden problém. Veľký vekový rozdiel partnerov má však aj odvrátenú stránku.

Zo štatistík vyplýva, že väčšina žien tvorí pár s mužom, ktorý je od nej starší maximálne do desať rokov. Výnimkou však nie sú partnerstvá, kde je partner starší aj o 20 rokov a viac.

Samozrejme, vždy je to individuálne a ťažko sa posudzuje, čo je dobré a čo nie. Inak je to v prípade 18- ročnej slečny, ktorá si začne s 50-tnikom a iné je, ak si zrelá žena nájde o 20 rokov staršieho muža.

Vo všetkých prípadoch však platí, že žena, ktorá si začne s výrazne starším partnerom, musí rátať aj s niekoľkými nepríjemnými faktami.

  • Uvedomte si, že kým vy sa budete cítiť ešte plná elánu a energie, váš partner začne viditeľne starnúť.
  • Ak chcete, aby váš starší partner bol aj otcom vášho dieťaťa, mali by ste vedieť, že aj mužom vekom klesá potencia a spermie sa tiež správajú inak ako v mladosti.
  • Kým vy budete ešte pracovne, fyzicky aj spoločensky aktívna, on bude potrebovať pokoj.
  • Postupne sa začnú prejavovať choroby a problémy súvisiace s jeho vekom, takže z partnerky sa veľmi rýchlo stane aj opatrovníčka.
  • Ak sa rozhodnete mať dieťa so starším mužom, musíte si uvedomiť aj to, že sa postupne budete o ne starať sama a navyše budete opatrovať aj jeho.

Je pravdou, že skutočná láska prekoná všetky prekážky, ale treba žiť v realite a myslieť na to, že elixír na večnú mladosť ešte nikto nevymyslel.

Harrison Ford a Calista Flockhart

Aj v šoubiznise nájdeme niekoľko krásnych párov, ktoré potvrdzujú, že vekový rozdiel ich láske nebráni. Medzi najznámejšie páry patrí napríklad 71-ročný Harrison Ford, ktorý sa pred pár rokmi zosobášil s herečkou Calistou Flochart, ktorá je od neho mladšia o 22 rokov.

Zdroj: Profimedia
Na začiatku ich vzťahu mala už Calista adoptovaného syna Liama, ktorého si Ford okamžite obľúbil. Zdá sa, že práve táto dvojica je peknou ukážkou toho, že aj s veľkým vekovým rozdielom to môže fungovať.

Ani týmto párom vekový rozdiel neprekáža

Medzi ďalšie známe páry, v ktorých je partner výrazne starší patrí napríklad Mary Kate Olsen, ktorá žije s bratom bratom Nicolasa Sarkozyho, Olivier je od nej o 18 rokov starší. Šťastnú dvojicu Roda Stewarta a fotografku Penny Lancaster delí 26 rokov, a najslávnejšia česká dvojica Karel Gott so svojou Ivankou má medzi sebou rozdiel neuveriteľných 36 rokov.

Nenechajte si ujsť charizmatického Harrisona Forda v romantickej dráme Navždy mladá už dnes večer o 20:45 na WAU-ke.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:50 UHÁDNI MÔJ VEK
12:00 NOVINY O 12:00
12:25 TOP STAR
11:05 18 kolies spravodlivosti
12:00 Klamári
13:15 Ničitelia mýtov
11:05 Štyri svadby
12:30 KLENOT TV
13:50 Súdna sieň
11:30 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert pozná prírodu najlepšie
12:50 Neobyčajné príbehy
11:10 E.A. Poe: Podivný experiment
13:10 Maradona
14:50 Marie